REKLAMA

Co ma na sumieniu 42-latek który ukrywał się prawie 3 lata. Spektakularne zatrzymany przez łowców głów

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odnieśli kolejne zwycięstwo w zakresie ścigania przestępczości. 42-letni mieszkaniec Stalowej Woli, poszukiwany listem gończym, został zatrzymany po prawie 3 latach ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości.

To niezwykle istotny moment, zważywszy na jego przestępczą przeszłość, obejmującą przestępstwa narkotykowe, nielegalne posiadanie broni oraz czynną napaść na funkcjonariusza publicznego.

Przebieg akcji policyjnej był pełen wyzwań
Poszukiwany, zdając sobie sprawę z konsekwencji kierującej się za nim listem gończym, starannie ukrywał się, dokonując wielokrotnych zmian miejsca pobytu i środków transportu. Ostatecznie wrócił do Polski, licząc na to, że uda mu się uniknąć aresztowania. Jednak policyjny zespół nie zraził się trudnościami.

2_118

Niezwykle ważnym elementem sukcesu było precyzyjne gromadzenie i analizowanie informacji
W miarę postępów śledztwa funkcjonariusze zdobywali wiedzę na temat planów 42-latka, który nie tylko przemieszczał się między miejscowościami, ale również manipulował rodzajem używanych pojazdów.

Mężczyzna został namierzony i zatrzymany w domu w Woli Raniżowskiej. W momencie interwencji, zaskoczony nagłym przybyciem policji, stawiał opór, co skutkowało koniecznością skorzystania z pomocy strażaków w siłowym wejściu do jego mieszkania. Proces zatrzymania nie tylko doprowadził do aresztowania poszukiwanego, ale również ujawnił narkotyki, broń białą i inne niebezpieczne przedmioty.

Po zakończeniu akcji zatrzymany 42-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi trzy i pół roku
 Skuteczne zakończenie tego śledztwa to kolejny dowód na to, że rzeszowscy policjanci nie ustępują w dążeniu do sprawiedliwości, zapewniając bezpieczeństwo społeczności lokalnej. Ich determinacja i skuteczność zasługują na uznanie i podkreślają wagę pracy służb ścigania w zwalczaniu przestępczości

3_93

Źródłó : Podkarpacka Policja


09-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)